Vzorec pre „dokonalé kolo“ s aplikáciou Honda LogR

Túžite po dokonale zajazdenom kole? V Honde Civic Type R? Ale ako na to?

Pomoc je doslova na dosah ruky vďaka systému LogR™ od spoločnosti Honda - aplikácií s funkciami dataloggera, ktorá napríklad prináša meranie času na kolo alebo informuje o rôznych parametroch vozidla a pomáha tak jazdcom modelu Type R zlepšovať svoje časy na trati.

Pozrite sa, ako Tiago Monteiro využíva aplikáciu LogR na zlepšenie svojich časov na kolo

Zavrieť

Detailný záber na Tiaga sediaceho vo vozidle

Pretekár Tiago Monteiro z tímu Honda WTCR (medzinárodný šampionát cestných vozidiel) vie, že pri pretekaní sú údaje z trate kľúčové na zlepšenie jazdy: „Môžete ísť do najmenších detailov, aby ste zlepšili svoju jazdu a získali veľa času tým, že už nebudete len hádať, ale skutočne uvidíte, kde sa zlepšiť.“

Detailný záber na obrazovku aplikácie LogR

Aplikácia, ktorá je teraz vo svojej najnovšej verzii integrovaná do infotainmentu vozidla, sa používa veľmi jednoducho, a to natoľko, že jej funkcie sú intuitívne aj pre tých, ktorí majú v tomto smere len základné znalosti.

Ale aké údaje by ste hlavne mali sledovať? Hoci sú všetky údaje cenné, Tiago dodáva: „Povedal by som, že najdôležitejšími bodmi, na ktoré sa treba zamerať, sú rýchlosť nájazdu do zákrut, rýchlosť v zákrutách a intenzita brzdenia a akcelerácie.“

Na centrálnom displeji vozidla poskytuje aplikácia monitor výkonu, ktorý zobrazuje brzdenie, zrýchlenie, preťaženie v zákrutách a teplotu oleja, chladiacej kvapaliny a nasávaného vzduchu a tlak oleja.

Tiago s Noahom vo vozidle sledujú obrazovku aplikácie LogR.

Vďaka vylepšeným funkciám mobilnej aplikácie máte možnosť zaznamenávať svoje časy na kolo aj v telefóne. Po umiestnení na vhodné miesto môže zobrazovať vybrané parametre vozidla a skvelé je, že ich možno zdieľať priamo z aplikácie. To znamená, že teraz môžete svojich priateľov na sociálnych sieťach ohromiť svojimi jazdeckými schopnosťami!

Jednou z funkcií aplikácie je režim Ghost, v ktorom môže používateľ zistiť, ako sa mu darí v porovnaní s ostatnými používateľmi aplikácie LogR. Zobrazia sa mu totiž ich najlepšie časy na kolo na vybratých okruhoch na celom svete. Je to ideálny spôsob, ako zistiť, kde sa môžete zlepšiť, ak chcete svoj čas na kolo znížiť.

Tiago Montiero si podáva tuku so svojím synom Noahom.

Pomocou systému GPS sa určila poloha modelu Type R a následne prepojila s Estoril-om, Tiagovým domácim okruhom. Potom mohol vziať svojho syna Noaha na trať, aby tam s pomocou aplikácie vyskúšal Hondu Civic Type R 2023 a zlepšil jeho časy na kolo. Nie že by potreboval extra pomoc!  

Hoci Noah ešte nemal dostatočný vek na to, aby mohol šoférovať, dokázal svojmu otcovi zo sedadla spolujazdca poradiť, kde môže na okruhu ušetriť čas pomocou informácií na obrazovke.  Pozrite si video o tom, ako im to išlo.


Hoci každý, kto aplikáciu používa, bude chcieť jazdiť rýchlejšie, ide predovšetkým o lepšiu kontrolu nad vozidlom a tým istejšou jazdou. Nemá zmysel vchádzať rýchlo do zákruty a potom si pokaziť výjazdovú rýchlosť. Funkcia automatického skóre hodnotí správanie vodiča, aby vám pomohla zlepšiť tieto zručnosti a pomohla vám dosiahnuť cieľ. „Na aplikácii LogR je skvelé, že ju môže ľahko používať nováčik a zároveň ju môžu dôkladne využiť profesionálni či poloprofesionálni jazdci. Je to skvelý nástroj na okruhové dni a každý nováčik si na neho rýchlo zvykne, pretože je dostatočne intuitívny, ľahko sa používa a môžete sa s ním doslova hrať.“ Ako nástroj je aplikácia rozhodne skvelým doplnkom pre každého majiteľa modelu TypeR, ktorý túži po zlepšení, pretože pomáha presne určiť tieto oblasti. A Tiago vidí výhody aj v tom, že je integrovaná v infotainmente auta. „Vývoj technológií v oblasti aplikácií je obrovský a my v ňom vidíme skutočný prínos. Môžete sa na veci pozrieť oveľa dôkladnejšie a rýchlosť spätnej väzby je skvelá!“

Pohľad na prednú časť vozidla Honda Civic Type R v tuneli.

Spoznajte nový
Civic Type R

Pripravte sa na najúžasnejšiu jazdu svojho života v najrýchlejšej predokolke na svete.